Banská Bystrica

Šálková / Šálková
Pridať k obľúbenýmPridané k obľúbeným. Späť

Základný prehľad

Typ ponuky:
predaj
Typ nehnuteľnosti:
rodinný dom
Obec:
Banská Bystrica
Cena:
280 000 €
Plocha:
- m2
Počet izieb:
-
Stav:
čiastočná rekonštrukcia
Pridaná:
30.4.2021 11:43
Aktualizovaná:
30.4.2021 11:43

Popis


Ponúkame na predaj RODINNÝ DOM, ktorý leží v tichej ulici zástavby rodinných domov v mestskej časti ŠALKOVÁ, mesto Banská Bystrica. Jedná sa o samostatný rodinný dom s vlastným pozemkom. Je vzdialený od centra mesta len pár minút cesty autom.

LOKALITA: benefitom tejto nehnuteľnosti je práve lokalita. Dom sa dá vždy zrekonštruovať, ale lokalitu nezmeníte. Dom je naozaj priestranný a ponúka rôzne varianty na prípadnú rekonštrukciu do budúcnosti podľa vlastných predstáv. Dom sa nachádza v tichej uličke, blízkosť prírody...

Pozostáva z dvoch obytných nadzemných podlaží (6 izieb), garáže a suterénu.

1. PRVÉ NADZEMNÉ PODLAŽIE (prízemie): kde sa nachádzajú vstupná veranda a predsieň, chodba (vstup na prvé poschodie po schodoch a do suterénu), kúpeľňa, wc, kuchyňa s komorou, spálňa, obývacia izba + loggia a garáž. Celková úžitková plocha tohto podlažia (vrátane loggie a garáže) predstavuje cca 147 m² (viď pôdorys v galérii fotiek). Možnosť spravenia ďalšej izby z garáže.

2. DRUHÉ NADZEMNÉ PODLAŽIE (prvé poschodie) : má dva možné prístupy. Jeden je samostatný z bočnej strany rodinného domu cez vonkajšie schody alebo druhý vstup cez schody z chodby na prízemí, kde sa nachádzajú chodba, tri spálne, obývacia izba + loggia, kúpeľňa, wc, kuchyňa s komorou, druhá loggia. Celková úžitková plocha tohto podlažia (vrátane dvoch loggií) predstavuje cca 147 m² (viď pôdorys v galérii fotiek ).

3. SUTERÉN (viď pôdorys v galérii fotiek): vstup po schodoch z prízemia, kde sa nachádza vstupná chodba, kotolňa a tri miestnosti s oknami. Obytná plocha tohto podlažia predstavuje cca 65 m².

Rodinný dom je zachovalý, ale pre náročnejšieho klienta je určený ako investícia na následnú rekonštrukciu podľa vlastných predstáv. Dom je v pôvodnom, ale zachovalom stave - je plnohodnotne obývateľný. Boli vymenené plastové okná.

PODNIKATEĽSKÝ ZÁMER: je tu možnosť aj pre firmy kúpiť danú nehnuteľnosť a spraviť si tam kancelárske, resp. obchodné priestory na prvom poschodí a druhé poschodie využívať na súkromné účely (súkromné bývanie).

DVA BYTY: možnosť využitia domu aj ako dvojgeneračné bývanie pre dve rodiny so samostatnými vchodmi. Spodná ako aj horné poschodie má svoj samostatný vstup.

INŽINIERSKE SIETE: dom je napojený na všetky inžinierske siete ako verejná kanalizácia, verejný vodovod, elektrina a plyn.

ROZMERY POZEMKU (viď pôdorys v galérii fotiek): pozemok je obdĺžnikovitého tvaru o výmere cca 30m x 20m. Celková rozloha pozemku s domom predstavuje 600 m². Úžitková plocha jednotlivých podlaží predstavuje cca 360 m² (suterén, 2 obytné poschodia vrátane garáže a loggií).

Dom bol postavený zo zmiešaných materiálov (tehla, kvádra).

KOLAUDÁCIA RODINNÉHO DOMU 1985.

EXTERIÉR:
- dom je oplotený, vstup cez bránu
- nachádza sa tu sedenie, záhradka, altánok, skleník
- trávnatá plocha - stromy

UZAVRETÝ VLASTNÝ DVOR

VLASTNÉ PLYNOVÉ KÚRENIE prostredníctvom plynového kotla alebo je tu aj možnosť využitia krbu na pevné palivo.

OHREV VODY - prostredníctvom elektrického kotla.

DOM je vhodný ako investícia slúžiaca na rekonštrukciu podľa vlastných predstáv, resp. na podnikateľský zámer alebo dvojgeneračné bývanie.

Charakteristika

  • Hlavné využitie: bývanie
  • Vlastníctvo: osobné
  • Plyn:

Poloha na mape

Poloha na mape nemusí odpovedať skutočnej polohe nehnuteľnosti.

Vývoj ceny

Kontaktujte realitného makléra


Podobné nehnuteľnosti v okolí